Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gymandfit/domains/gymandfit.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Gym & Fit
Jak zadbać o siebie, by być bardziej wydajnym?

Problem wydajności cyklicznie pojawia się jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne i marnowanie czasu w pracy. Niezależne badania wskazują, że Polacy pracują bardzo długo ale również bardzo nieefektywnie. Przez osiem godzin dziennie trudno im w pełni skupiać się na zadaniach zleconych przez pracodawcę – czynniki rozpraszające czają się na każdym kroku. Nie chodzi tutaj tylko o kawę czy obiad – ogromnym złodziejem czasu są przede wszystkim portale społecznościowe i informacyjne. Często jest to kwestia wyboru pracownika, który znudzony zadaniami zawodowymi szuka ratunku na stronach z zabawnymi memami. Znacznie poważniejsza sytuacja to ta, gdy mimo najszczerszych chęci do pracy ciężko zebrać myśli i skupić się na wykonywanym zadaniu. Czasami przyczyną jest nieprzespana noc, głód lub prywatne zmartwienia odciągające myśli od pracy. Innym możliwym wyjaśnieniem jest np. zakwaszenie organizmu, skutkujące permanentnym uczuciem zmęczenia, sennością, obniżoną koncentracją i problemami z pamięcią. Innymi skutkami jest przybieranie na wadze i niechęć do wysiłku fizycznego – to wielki problem szczególnie dla osób, które wcześniej czerpały wielką satysfakcję z regularnych ćwiczeń i posiadały szczupłą, wysportowaną sylwetkę.

 

Co robić w tej sytuacji, by pozbyć się zakwaszenia i móc wrócić do dobrej formy? Na pewno pomoże zmiana w codziennej diecie. Warto poczytać o produktach zakwaszających nasze ciało i stopniowo je eliminować, wymieniając na zdrowsze zamienniki. Sama dietą jednak zakwaszenia nie pokonamy – warto wspomóc ją suplementami diety, jak chociażby proszkiem zasadowym. Tym sposobem zadziałamy ze zdwojoną siłą i nie damy się zakwaszeniu.

 

Efekty zauważymy nie tylko w pracy – nasza wydajność wzrośnie również na siłowni. Trening przestanie być męczący, nabierzemy też większego zapału do pracy nad sobą.

langsteiner.eu

Wykonane przez MTWeb