Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gymandfit/domains/gymandfit.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Gym & Fit
Makijaż na siłowni – pomaga czy przeszkadza?

Zdrowy styl życia jest coraz popularniejszy, wiele osób chodzi na siłownię, biega i ćwiczy. Kobiety mają jednak pewien problem, ponieważ nawet na sali treningowej muszą dbać o modę i swój wygląd, dlatego stają przed bardzo ważnym wyborem – czy decydować się na makijaż przed wyjściem na siłownię? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta.

 

Obecnie produkowane kosmetyki, przynajmniej w teorii, powinny być na tyle trwałe, żeby nie psuć się w czasie wysiłku fizycznego, gdy na twarzy pojawia się pot. Nie jest to jednak wcale takie oczywiste, ponieważ kosmetyki, szczególnie te z niższej półki, mogą nie wytrzymać tak ekstremalnej próby. Właśnie dlatego, jeśli panie chcą wybierać się na siłownie w makijażu, muszą zadbać o odpowiednie kosmetyki – podkład, tusz do rzęs, kredkę do oczu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie ich skuteczności jest po prostu nałożenie makijażu i wyjście na siłownie. Jeśli coś będzie nie tak, przyda się woda micelarna do demakijażu.

 

Dobry wygląd a trening Z jednej strony wszyscy powinni rozumieć, że wyjście na siłownie czy do parku pobiegać nie powinno wymuszać modnego stroju czy makijażu, ale rzeczywistość jest nieco inna – obecnie sport to sposób na życie i dobry wygląd, gdzie liczą się nie tylko mięśnie i spalone kalorie, ale również odpowiednie ubrania, dobrze dobrany makijaż i najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny. Właśnie dlatego panie decydują się na zakup odpowiednich kosmetyków, które zapewnią odpowiedni wygląd i jednocześnie będą trwałe podczas wysiłku fizycznego. Czy to wygodne? Po pewnym czasie można się po prostu przyzwyczaić i zapomina się o tym, że ma się nałożony makijaż. Na pewno jednak niesie to za sobą pewien pozytyw – większą pewność siebie i świadomość, że wygląda się dobrze. Dla wielu osób to bardzo ważne.

 

Skupmy się na treningu Każdy reaguje inaczej na określone sytuacje. Wiele pań nie czuje się komfortowo na siłowni, jeśli ich cera nie jest idealna, a makijaż równo nałożony – należy to zaakceptować i zamiast rezygnować z treningu, zdecydować się na delikatny i trwały makijaż. Produkowane obecnie kosmetyki powinny być odpowiedniej jakości nawet do tak ekstremalnych sytuacji, jak długo trening na siłowni. Warto więc się zdecydować na makijaż i później skupić się na treningu, który przecież wymaga naszego pełnego zaangażowania. Niekiedy może okazać się, że po godzinie kosmetyki zaczynają powodować swędzenie i dyskomfort, dlatego zawsze w torbie treningowej powinna znaleźć się woda micelarna, która pozwoli na szybki demakijaż i jednocześnie nie będzie miała negatywnego wpływu na skórę twarzy.

sklep.farmona.pl

Wykonane przez MTWeb