Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gymandfit/domains/gymandfit.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Gym & Fit
Jedzenie, które doda Ci energii

Dieta jest niezwykle istotnym elementem każdego dnia – jeśli jest zbilansowana nieprawidłowo, potrafi w szybki sposób spowodować poważne problemy zdrowotne oraz znacznie pogorszyć zarówno kondycję, jak i wyniki badań. Wpływa również na pogorszenie albo polepszenie samopoczucia, zależnie od tego, czy jest dobra, czy nie. Jak jednak jeść, aby mieć energię na cały dzień? Wiele osób uskarża się na brak sił i energii do działania, zwalając to zazwyczaj na dużo stresu, mało czasu na jakiekolwiek rozrywki i ogólny gorszy styl życia. Jest to oczywiście jeden z czynników, jednakże to właśnie jedzenie wpływa w sposób ostateczny na to, jak się czujemy. Sprawdźmy więc, co i jak jeść, aby mieć sporo energii.

 

Dobre śniadanie Wiele osób omija śniadanie, uważając je za mało istotne. Tymczasem to właśnie ono dostarcza aż 25% energii, którą będziemy wykorzystywać podczas działań przez cały dzień. Oznacza to, że źle przygotowane śniadanie czy w ogóle omijany posiłek negatywnie wpłynie na całe nasze samopoczucie danego dnia. Co więc warto jeść? Przede wszystkim rzeczy zdrowe i bogate w węglowodany – ale przede wszystkim złożone. Słodka bułka popita kawą wystarczy na zdecydowanie krócej, ponieważ oparta jest głównie na cukrach prostych. Warto ją więc zastąpić produktami zbożowymi i warzywami oraz owocami czy nabiałem – świetnie sprawdza się samodzielnie granola, wykonana z otrębów, płatków zbożowych i suszonych owoców z miodem. Można zjeść ją z mlekiem albo jogurtem.

 

Regularne posiłki Regularne posiłki są bardzo istotne, ponieważ pozwalają na utrzymanie stałego poziomu energii w organizmie. W ten sposób unikamy wrażenia senności oraz przeciążenia, które często odczuwamy szczególnie około południa. Na mniejsze posiłki z powodzeniem można zjeść porcję owoców i warzyw albo wypić szklankę soku. Warto jednak wspierać się również lekkimi daniami – np. bogatym w białko i energetycznym kurczakiem, który jest łatwostrawny i podany jako dodatek do sałatki pełnej witamin. Dodatek oliwy z oliwek sprawi, że danie będzie dodatkowo dostarczało nam kwasów tłuszczowych nienasyconych. Takie sałatki możemy zjadać na ciepło oraz na zimno, zależnie od potrzeb.

 

Warte uwagi dodatki Istnieją takie dodatki, które pozwolą naszemu organizmowi dostarczyć szybkiej energii. Są to np. orzechy włoskie i inne rodzaje orzechów, które są bogate w potas i magnez, a dodatkowo również uwalniają sporą dawkę energii. Pomocne na szybki posiłek mogą być również naturalnie suszone owoce i warzywa – warto wybierać takie, w których nie ma jednak dodatków cukru.

langsteiner.eu

Wykonane przez MTWeb