Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gymandfit/domains/gymandfit.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Gym & Fit
Piękne stopy przed latem

Stopy są jedną z najgorzej traktowanych części ciała – głównie dlatego, że przez większość roku są zakryte przed ludzkim wzrokiem. To sprawia, że wiele kobiet przypomina sobie o nich dopiero wówczas, gdy nadchodzi lato i czas wyjąć odkryte buty. Jak więc powinna przebiegać pielęgnacja stóp, aby nie musieć narażać ich na problemy z nieestetycznym wyglądem? Podstawową sprawą jest oczywiście dbanie o stopy przez cały rok, a zwłaszcza wówczas, gdy przez wiele godzin nosimy obuwie szczelnie je przykrywające. To wówczas pojawia się większość problemów związanych z narastającym i grubiejącym naskórkiem, który potem nieestetycznie wygląda w odkrytym obuwiu. Sprawdźmy, jak wygląda prawidłowa pielęgnacja stóp i o co zadbać, gdy chcemy cieszyć się pięknym nogami.

 

Usuń niedoskonałości Pozostałości po odciskach, gruba warstwa nieestetycznego naskórka czy inne problemy wizualne ze stopami mogą być naprawdę duże, jeśli nie dbamy o regularny peeling skóry. Pielęgnacja stóp powinna każdorazowo zaczynać się przede wszystkim od wymoczenia stóp w wodzie z solami mineralnymi czy olejkami, co pozwoli zmiękczyć skórę. Następnie należy zastosować peeling, który pozwoli na usunięcie martwego naskórka. Problematyczne miejsca, np. pięty, dobrze jest potraktować dodatkowo tarką, zwłaszcza jeśli zebrała się tutaj gruba warstwa naskórka. Dopiero po takim zabiegu i opłukaniu stóp warto natrzeć je kremami pielęgnacyjnymi i olejkami, które nawilżą skórę.

 

Dbaj o nawilżenie Nawilżenie skóry stóp jest istotne nie tylko latem, ale również i zimą – a może szczególnie wówczas. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie zimą skóra jest szczególnie narażona na przesuszenie, zwłaszcza jeśli o tej porze roku panują spore mrozy. Z tego powodu istotne jest, aby nawilżać skórę stóp za pomocą odpowiednich kremów. Warto zainwestować również w intensywne maseczki do stóp, sprzedawane w zestawie ze specjalnymi skarpetkami – pozwolą na lepsze wchłonięcie się preparatu, dodatkowo ogrzewając stopy i poprawiając ich ukrwienie.

 

Właściwe buty i skarpetki Na koniec krótko o tym, co powoduje wszelkie nieestetyczne problemy ze stopami. Najczęściej winowajcami są źle dobrane skarpetki oraz buty. Skarpetki mogą powodować nie tylko problem z grzybami i bakteriami, które potem rozwijają stan zapalny i nieestetyczne zmiany na skórze, ale również rozmaite odparzenia i odciski. Z kolei źle dobrane buty – zwłaszcza damskie szpilki noszone na co dzień – mogą wywoływać halluksy i wiele innych problemów, z którymi na dłuższą metę poradzić sobie może jedynie specjalista. Z tego powodu podstawą podczas dbania o stopy jest noszenie dobrze dopasowanych, wygodnych butów z odpowiednimi skarpetkami czy stopkami.

sklep.farmona.pl

Wykonane przez MTWeb