Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gymandfit/domains/gymandfit.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Gym & Fit
Jak rozpoznać atopowe zapalenie skóry i jak sobie z nim radzić?

Rozpoznanie atopowego zapalenia skóry jest podstawą do dalszego leczenia. Choć tej choroby nie da się całkowicie wyleczyć to zawsze można minimalizować jej skutki, które będą delikatniejsze. Zobacz w jaki sposób można rozpoznać ten stan, jak sobie z nim radzić oraz jakich zasad przestrzegać. Zapraszamy do artykułu!

 

Do tej pory niestety nie wynaleziono skutecznej metody na całkowite wyleczenie atopowego zapalenia skóry. Mało tego! Lekarze, dermatolodzy i kosmetolodzy nie znają dokładnej przyczyny występowania tego stanu chorobowego. Są różne teorie. Jedni uważają, że odpowiadają za to geny i jeżeli jeden rodzic cierpiał na AZS, dziecko też będzie, w jakim stopniu? Wszystko zależy wyłącznie od odziedziczonych genów. Inni mówią, że atopowe zapalenie skóry to efekt nieprzestrzegania odpowiedniej higieny. Która z teorii jest właściwa? Czas kiedyś pokaże.

 

Atopowe zapalenie skóry najczęściej objawia się suchością skóry, którą można zauważyć gołym okiem u małego dziecka, a także poczuć przy dotyku. Choć częściej rozpoczyna się od swędzenia, które tylko się nasila. Ciężko będzie rodzicom zauważyć, że niemowlę coś drażni, bo ani nie powie, ani nie pokaże. Kolejnymi objawami związanymi z atopowym zapaleniem skóry to pojawiające się grudki na łokciach czy zmiany ropne nawet na całym ciele! Jeżeli rodzice zignorują te objawy, AZS będzie się tylko pogłębiać i powodować niewyobrażalny ból! Choroba też jest na całe życie, z czasem tylko jej przebieg się wycisza. Szacuje się też, że AZS częściej występuje u Europejczyków i obywateli USA niż w innych zakątkach.

 

Aby skutecznie walczyć z atopowym zapaleniem skóry, należy zacząć od zmiany kosmetyków na takie, które są dostosowane pod ten stan. Natłuszczanie i nawilżanie jest wręcz priorytetem, który pomoże w łagodnym przebiegu. Lekarze zalecają także unikania przebywania w pomieszczeniach, w których się pali papierosy lub działa klimatyzacja. Mogą one dodatkowo wysuszać skórę i pogłębiać stan. Warto też rezygnować w noszenia ubrań, które podrażniają – swetry z wełny lub inne produkty, które zostały wykonane z materiałów syntetycznych. Odpowiednia higiena ciała i czystość wokół powinna pomóc w łagodnym przebiegu AZS.

langsteiner.eu

Wykonane przez MTWeb