Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/gymandfit/domains/gymandfit.pl/public_html/libs/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 273
Gym & Fit
Masaż po treningu – kiedy się na niego zdecydować?

Wszyscy wielbiciele intensywnych ćwiczeń fizycznych nie raz i nie dwa cierpieli z powodu nieznośnego bólu mięśni, zwanego zakwasami. Pojawiają się zazwyczaj po długim, intensywnym wysiłku i trwają od jednego do kilku dni. Szczególnie dokuczają podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Dawniej sądzono, że dolegliwości wywołane są poprzez działanie kwasu mlekowego, który rozkłada się w mięśniach. Naukowcy udowodnili jednak, że wszystkie produkty przemiany materii są prawie natychmiast wypłukiwane przez przepływającą krew, nie może więc być mowy o szkodliwym działaniu kwasu. Niestety, nazwa już się przyjęła sugerując, ze dolegliwości spowodowane są właśnie przez działanie kwasu.

 

A jak można poradzić sobie z przykrymi i bolesnymi konsekwencjami przetrenowania? Na przykład udając się na przyjemny, relaksujący masaż, który pomoże naszym mięśniom odetchnąć z ulgą. Dzięki niemu przestaniemy odczuwać ból przy każdym ruchu, co znacznie poprawi normalne funkcjonowanie. Warunkiem powodzenia jest wybranie do tego zadania doświadczonego masażysty. Takiego, który ma nie tylko doświadczenie ale również wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dlatego najlepszym wyborem będzie skierowanie swoich kroków ku placówkom zajmującym się nie tylko masażami, ale też rehabilitacją. Nie mówiąc już o tym, że obdarzając zaufaniem osobę o niedużej wiedzy narażamy się nie tylko na ryzyko odczuwania bólu podczas masażu, ale też poważniejsze, długofalowe konsekwencje.

 

Profesjonalnie wykonany masaż pomoże całkowicie zlikwidować przykre skutki przetrenowania w sposób jak najbardziej bezpieczny dla naszego organizmu.

rehabilitacja-rst.pl

Wykonane przez MTWeb